Szkolenie testowania aplikacji mobilnych

Testowanie aplikacji mobilnych nie będzie tym samym, czym jest testowanie internetowych aplikacji. Różnice odszukamy na wielu poziomach. Bardzo często testy funkcjonalne opierają się na sprawdzaniu interakcji użytkowników, wiadomo przecież, że odmiennie wygląda sprawdzenie bankowej aplikacji, a zupełnie inaczej aplikacji społecznościowej- http://www.testarmy.com

Sporo zależy też od docelowej grupy przyszłych użytkowników.

Spore znaczenie posiada również platforma na której działa dany program, ponieważ ma to wpływ na sposób rozpowszechniania jej. Najbardziej obecnie znane są platformy takie jak Google Play i App Store sporo więcej zobaczysz pod tym adresem. W takim aspekcie zdarzają się różnorakie kłopoty, jak to, że żeby znaleźć defekt należy wpierw ściągnąć i zainstalować nową wersję aplikacji dla danego sklepu a potem zaczekać, póki najnowsza wersja będzie zatwierdzona. Niestety czasami trwa to nawet 3 tygodnie.

Szczególnie pomocne będzie w tym szkolenie testowania aplikacji mobilnych zobacz na stronie, ponieważ dzięki temu łatwiej nam pojąć wszelakie najistotniejsze zagadnienia. Szczególnie istotne jest, aby przewidzieć najistotniejsze błędy i w miarę na nie zareagować (zobacz: http://testarmy.com). Bo wyobraźmy sobie, iż użytkownik będzie miał z tym do czynienia i na pewno nie będzie starał się znaleźć odpowiedzi, jeżeli będzie to trudne. Zamiast tego usunie ją i wgra nową innego producenta. Do naszej już nigdy nie powróci.

Pamiętajmy o tym wszystkim, gdyż wtedy powinniśmy być pewni, iż nasza Aplikacja będzie ciekawa, bardzo prosta w użyciu, dzięki co stanie się bardzo ceniona. Zawsze warto się też szkolić, bo dzięki temu unikniemy najpoważniejszych błędów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *