Obejmy

Złącza zaciskowe mają niezwykle duże przeznaczenie. Wytwarzane są też z rozmaitych materiałów, zależnie od zastosowań. Opaski, obejmy zaciskowe i tuleje zaciskowe pozwalają na montaż końcówek i połączeń do węży przemysłowych.

Ich ścisły dobór i montaż posiada fundamentalne znaczenie dla bezpieczeństwa eksploatacji przewodu. Zestawiając stosowny typ elementu montażowego, trzeba uwzględnić gatunek montowanej końcówki materiał i grubość ścianki. (Dystrybutor elementów złącznych- http://www.obejmy-mocowania.pl) Określone są do szybkiego spajania splotów drutów, kabli, węży, tulei.

W niektórych przypadkach niezbędne są obejmy zaciskowe odporne na warunki pogodowe i agresywne chemikalia nietoksyczne, niepalne, wytrzymałe na znaczne temperatury. Mają obszerny zasięg zastosowań, także w przemyśle okrętowym, górnictwie i otoczeniach narażonych na korozję. Występują w rożnych wielkościach i są niezwykle mocne.

Cechuje je wysoka odporność na warunki atmosferyczne, zwłaszcza na postępowanie dużych temperatur, niekorzystnych czynników zewnętrznych. Opaski stalowe są nietrujące, wytrzymałe na aktywność paliw ciekłych, smarów i olejów, także agresywnych chemikaliów. Zdołają być wykorzystywane również w otoczeniach korozyjnych.
Obejmy zaciskowe służące do skutecznego umocowania zakończeń na węże, są z powodzeniem stosowane w wielu gałęziach przemysłu. Mogą to być opaski ślimakowe, opaski ślimakowe mostkowe, opaski taśmowe, opaski z dwoistą taśmą, także opaski zaciskowe z zamknięciem przegubowym- http://obejmy-mocowania.pl

Specjalistyczne opaski zaciskowe ze stali kwasoodpornej z samozaciskowym zamkiem kulkowym, umożliwiają mocowanie opasek bez użycia specjalnych urządzeń.

Ocynkowane obejmy zaciskowe należą do najczęściej używanych opasek do węży o ciśnieniu do 25 bar. Są stosowne do środowiska niekorozyjnego. Opaski zaciskowe wykonane z nylonu charakteryzuje nieduża waga, są praktyczne w użytkowaniu i proste w montażu, nie potrzebują użycia dodatkowych narzędzi, złączenie opaski można przeprowadzić ręcznie.

Istnieją także obejmy przeznaczone do ściskania końcówek nierdzewnych sanitarnych, bądź te określone do zakończeń gatunku hydraulicznego

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *